0 (850)750 02 02
Çiğ Köfte
Ürün resim

Çiğ Köfte

Bayram Usta markası ile üretilen etsiz çiğ köfte Adıyaman’a özgü usuller ile üretilmekte ve Bayram Usta’nın özel formülü ile harmanlanmaktadır. Muhteviyatında ilgili kanunlar ve gıda tebliği gereği et barındırmayan çiğ köftemiz zengin besin değerlerine sahip içeriği ile son derece sağlıklı bir gıda maddesidir.

Esmer Bulgur Çiğ köfte yapımında çoğunlukla kullanılan esmer bulgur özellikle B grubu vitaminler içermesi ve madensel tuzları bünyesinde saklaması nedeniyle çok değerli bir besin maddesidir. Bu bulgur ile yapılan çiğ köfte daha koyu renktedir. Köfte yoğurma işlemi daha hızlı ve daha kolaydır. Besin değeri yüksektir. Sindirimi kolaydır. Vücutta yağ toplanmasını engeller. Koles­terolün azalmasını sağlar ve kalp hastalıklarına ve kansere karşı koruyucu etkisi olduğu bilinen lignan maddesini içerir.

Kırmızı Biber Kanseri, kalp hastalığını önlemek ve zehirli kimyasallardan kurtulmak için yardımcı olur.

Kimyon İştah açar, hazımsızlığı giderir, mide ve bağırsaklarda gaz birikmesini önler.

Nar Ekşisi Şeker hastalığına iyi gelir, tansiyonu düzenler, enfeksiyonlara karşı vücudun direncini artırır.

Maydanoz Demir deposudur, zayıflamaya yardımcı olur, kanı temizler, böbrek ve karaciğer rahatsızlıklarına iyi gelir.

Ceviz Omega 3 ve omega 6 doymamış yağ asitleri içerdiğinden kanser ve kalp hastalıklarına karşı önem taşır. Ayrıca kolestrolü düşürür ve yaşlanmayı geciktirir.

Nane Nefes almayı kolaylaştırır, astım, grip ve bronşite iyi gelir.

Sarımsak Yüksek tansiyonu düşürür, iştah açar, solunum ve hazım sistemindeki mikropları öldürür, grip, tifo ve difteri gibi salgın hastalıklar sırasında faydalıdır.

Besin Öğeleri (100 g için)

Enerji (kcal)               250

Protein (g)                 6,76

Yağ (g)                        9,91

Karbonhidrat (g)      33,51


© 2016